Plán kina Varšava pro rok 2014


Kino Varšava?

Poslední KINO, kultovní a pro Liberečany srdeční záležitost, krásná budova, 105 let historie, příležitost pro novou kulturu, a snad i sport …

Co se nám podařilo v roce 2013

V roce 2013 se našemu o. s. Zachraňme kino Varšava podařilo pronajmout budovu kina s foyer za symbolickou cenu na 7 let. Budova je však zchátralá, nefunkční topení, nebezpečné rozvody elektřiny, interiér sálu kompletně napaden dřevokaznými houbami. V budově nebyla žádná kinotechnika.

Otevřeli jsme kino na 3 podzimní měsíce, udělali nutné revize, zajistili nouzový chod, spustili jsme promítání filmů na zapůjčené promítačce a zapůjčeném ozvučení, promítáme z DVD a Blueray a File. Ve foyer jsme udělali občerstvení. Vytváříme pestrý repertoár, nejen kino, měli jsme několik premiér, návštěv režisérů i protagonistů. Uspořádali jsme cyklus přednášek, byly debaty, divadla, koncerty, i soukromé akce.

Od 13 září (slavnostní zahájení) až po 12. prosince 2013 (poslední filmová projekce) se uskutečnilo 31 filmových projekcí  – z toho 9 snímků bylo uváděno jako předpremiéra. U 8 filmů byla beseda tvůrců, k 5 filmům přijela delegace přímo k filmu, u 3 filmů byla beseda přes mobilní telefon. Z 31 filmů bylo 16 dokumentů a 15 hraných filmů, 20 snímků bylo natočeno v ČR a 11 zahraničních.

Tři čtvrtě roku jsme v rámci našeho o.s. připravovali projekt rekonstrukce v hodnotě 20. mil. Kč za 85% přispění EU v rámci ROP severovýchod, dostali jsme se až do 5. stupně – dalo bys se říci že jsme byli již v cílové rovince. Po celou dobu jsme byli ve velké nejistotě, okolnosti nás nakonec přiměly z projektu odstoupit. Pokus o zhodnocení slíbeného příspěvku města 1,8 mil. Kč z prodeje Maškovky tedy nevyšel.

Jedeme dál!

Za slíbených 1,8 mil. Kč od města Liberec provedeme pouze nejnutnější opravy zchátralé budovy – topení, elektrorozvody, očištění sálu na hrubou konstrukci – odhoubení včetně výměny podlahy,  opravu kanalizace a WC. Promítací techniku budeme shánět jinde, uvažujeme třeba o digitální promítačce z druhé ruky v hodnotě cca 1,5 mil. Kč. Počítáme, že stará budova, bude-li vytápět, bude stát jenom na energiích asi 20 tis. Kč / měsíc.

Otevřeme znovu na podzim, v září. Pro další sezonu chceme otevřít kavárnu ve foyer, která bude zajišťovat nutné celodenně otevřené společenské zázemí celému podniku. Budeme shánět vybavení kavárny, kávovar, chladící boxy, nábytek, sanitární prvky, potřebná povolení.

I nadále budeme pořádat pestrou dramaturgii, jako jsme dělali doposud, ale již s větší a nákladnější organizací a propagací a také ještě ve hojnějším počtu. Opravy budou probíhat celé jaro až do léta, a tak jsme museli jarní sezónu zredukovat na minimum. V únoru proběhne expediční kamera, první víkend v březnu cirkus Mistral a koncem března doufejme festval Jeden svět, dále možná 11 Neisse filmfestival, TEDEX. Chceme, aby byl sál co nejvíce plný – spolupráce se školami, spolky, … Rádi bychom zaměstnali i člověka na poloviční úvazek, aby to nebylo vše jen na nás.

Kromě propagace posuneme také náš vizuální styl, grafiku webu, programů, letáků, znělky, spoty, komunikaci s médii a řadu dalších věcí, na které zatím nebyl čas. Na jaře vyhlásíme soutěž na grafický styl .

Provozní výdaje budeme skládat výdělky ze vstupného a kavárny (byť zřejmě nebudou příliš velké), sponzorskými dary, granty a v neposlední řadě příspěvky našich příznivců.

Přidejte se k nám! Nebo nám držte palce …