Říjen s kinem Varšava – ZHODNOCENÍ

Jaký byl říjen? Skvělé „pecky“ v kině, odevzdání rekonstrukce, úspěchy, neúspěchy, ztráty, optimizmus?
Náš říjen s kinem Varšava byl víc než plodný. Po zářijovém rozjezdu jsme hned naplno skočili do vyčerpávajícího provozu samotného kina, a přitom na druhé koleji paralelně finišovali s dalším stupněm IPRM, tedy projektem rekonstrukce. Za říjen se toho stalo skutečně hodně! Probereme to postupně.

Skvělé akce v kině, byly pecky!
Kromě pravidelných ČTVRTKŮ (průměrně chodilo kolem 50 lidí), kdy máme filmový klub se špetkou architektury a dokumentárních PÁTKŮ (chodilo kolem 30 lidí) byly festivaly: FAFL (120 lidí), SNOW FILM FEST (110 lidí). Měli jsme tu čest hostit hned po skončení mezinárodního festivalu v Jihlavě dvoudenní ozvěny PO. HLAVĚ (87 platících) a dále ještě žhavou novinku, předpremiéru filmu BOŽÍ MLÝNY NA PRODEJ Filipa Remundy (44 lidí).  Rozjel se i cyklus architektonických přednášek „To zas bude…“ na které chodí kolem 40 lidí.
Za říjen jsme provozem v kině vydělali 8 tis. Kč, které z části pomohou zmenšit manko 70 tisíc, které nás stálo uvést dům do provozu schopného stavu. 

Odevzdali jsme žádost o rekonstrukci na ROP.
Po čtyřměsíčním vyřizování nekonečného množství papírů, všech možných vyjádření, dokladů toho či toho, různých stanovisek, jsme ODEVZDALI další stupeň projektu rekonstrukce kina z evropských prostředku v rámci IPRM – integrovaný program rozvoje města. Součástí 250 stránkového dokumentu je například doklad o tom, že máme vyřešen způsob předfinancování jednotlivých etap., tzn. že jsme museli závazek na sehnat půjčku 16 milionů na na 1 měsíc (a za to ručíme vlastním majetkem a to je dům a v majetku města), a tak dále, a tak dále, …
Leč tím to nekončí. Rozjíždíme projektování, vypisujeme výběrové řízení na projektanta na vypracování projektové dokumentace.
Co toto stojí? Zpracování žádosti 30 tis. Kč, vypracování výběrového řízení 40 tis. Kč., vlastní práce zcela zdarma 0 Kč. K tomu nejistota, ze dne na den se vše mění. 
PODROBNĚJŠÍ INFO

Hlasování o podpoře od kraje těsně nedopadlo. I tak děkujeme!
Žádali jsme Liberecký kraj o 1,2 mil Kč na spoluúčast rekonstrukce, a o 300 tis. na přípravu projektu rekonstrukce. Již dlouhodobě s krajem spolupracujeme. Máme na to právo vzhledem k našim vizím budoucího provozu, které mají nejen regionální či celorepublikový význam, ale především evropský – a to zcela vážně! Spolupracujeme s dalšími kiny ve Španělsku, Polsku, toto v rámci dvouletého grantového projektu Grundtvig, který jsme získali.
Hlasování na krajském zastupitelstvu trvalo půl druhé hodiny a zaznělo mnoho zajímavých názorů, nicméně hlsování v náš prospěch nedopadlo (hlasovalo se pouze o podpoře 300 tis.). I tak si velmi ceníme názorů všech krajských zastupitelů. Pro bylo 20 zastupitelů (ze 45), děkujeme! Diskuze byla velice podnětná, i přesto, že se nyní jedná o městský majetek. Vážíme si odhodlání a podpory hejtmana Martina Půty a protože to byl náš vůbec první kontakt s krajským zastupitelstvem, doufáme že příště to bude lepší.
VIDEO Z KRAJE (sledujte od 2:05:30)

Co dál? 
I když zima přituhuje a topení nefunguje, prodloužili jsme sezónu až do poloviny prosince. Kromě pravidelného programu nás čekají ještě 2 filmy v rámci jihlavských ozvěn PO.HLAVĚ, několik přednášek absolventů liberecké architektury, zkoušíme znovuoživit SLAMPOETRY v Liberci, začínají i promítání a vyprávění z DALEKÝCH CEST, performance UNICORN TOUR i festival RAKOUSKÝCH KRÁTKÝCH FILMŮ. Těšíme se na Vás v kině, a kdybyste nám s kinem chtěli pomoct, tak můžete štědrými příspěvky v kině na baru, posláním peněz na účet nebo normálním sponzoringem, viditelně se Vám odvděčíme. A nebo jen přijďte. 
PROGRAM KE STAŽENÍ
PROGRAM NA WEBU


I když vyčerpává a podle finanční bilance jsme k dnešnímu datu 8. listopadu 79 000 Kč v mínusu, stejně nás to baví a jedeme dál !!! Ale potřebujeme podporu, především finanční.


8.11.
Za o.s. Zachraňme kino Varšava
Jiří Žid

PS: VAŠE DARY, ČI ÚTRATU NA BARU VÍTÁME A MOC POTŘEBUJEME!
číslo účtu je 2700328815/2010

Z KRAJSKÉHO JEDNÁNÍ ZASTUPITELSTVA
Téměř dvouhodinové DRAMA, sledujte od 2:05:30 !

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář