GRANTY – VYŠEL GRUNTVIG NA 300 TIS., MOHLI BYCHOM VÍC

Získali jsme grant Grundtvig na spolupráci mezi polským kinem z Varšavy a španělským v Santiago de Compostela ve výši přes 300 tisíc Kč!  Už kdysi jsme získali grant na přednášky spojené s filmem od Nadace české architektury. Dva granty jsme podali, dva vyšly.

 

Problém je však v tom, že jsme jich chtěli a mohli podat mnohem víc. Rozpracovali jsme grant na kulturní podporu libereckého okraje (cca kolem 50 tis.), těsně před odevzdáním jsme stopli hotovou přihlášku do grantů spol. Avast i Vodafone, a možností na udělení grantu na naší činnost bylo za poslední půlrok mnohem víc! 
Dva granty, které jsme dostali jsme si mohli dovolit podat i v nejistotě, kterou s pronájmem máme, protože jsou volněji nastavené a bude-li nejhůř, můžeme je vrátit.
Řada dalších grantových možností, které jsou již přesněji definované, nám zcela zbytečně utíká. Je to především proto, že jsme se s městem nedokázali od listopadu 2012 domluvit na smlouvě a pronájmu objektu, o který jsme měli jako jediní zájem.
Především proto již dlouho svolujeme i s podmínkami, že nám město pronajme kino sybmolicky za jednu korunu a bez další finanční podpory, byť jsme si předem mysleli že to je bláznovství a že dům v takovém havarijním stavu, kdy může vyhořet stará elektřina, nedá se topit, nefunguje wc jako neziskové občanské sdružení převzít nemůžeme protože by to byl risk, který bychom neutáhli.

Můžeme i to! Umíme si sehnat peníze na provoz, kulturní akce, postupně i na malé opravy. K tomu ale potřebujeme fungovat v kině, a ne se scházet v kancelářích.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář