JAGNA *FILMOVÝ KLUB - film Kino Varšava

JAGNA *FILMOVÝ KLUB

Filmově-výtvarný opus z dílny polsko-britského režisérského tandemu DK Welchman a Hugha Welchmana. Po celosvětovém úspěchu s filmem S láskou Vincent, nominovaným na Oscara, se pustili do zpracování veledíla polské literatury, románu Sedláci Wladyslawa S. Reymonta, který za něj získal Nobelovu cenu.

Film diváky přenáší do prostředí polské vesnice přelomu 19. a 20. století, tvrdého života polských sedláků a to jedinečnou formou zpracování – technikou animované malby, na které pracovalo 100 výtvarníků celkem 200 tisíc hodin. Ústřední postava, krásná Jagna, se musí vypořádat s nelehkým osudem a tradicemi, které nepřejí jejímu štěstí. Film, který v polských kinech láme rekordy návštěvnosti je nomivaný na Oscara v kategorii animovaný film.

Režiséři se ve filmu vrací k polským kořenům a román Władysława Reymonta prezentují široké veřejnosti za pomoci techniky animované malby, která si již díky filmu nominovaném na Oscara S LÁSKOU VINCENT získala srdce sta tisíců fanoušků po celém světě. V JAGNĚ se nevěnovali pouze samotnému románu, ale interpretovali do něj též obrazy významných představitelů hnutí Mladé Polsko, jako je Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc nebo Leon Wyczółkowski. Jak sami říkají, byla to pro ně další objevitelská cesta, jež jim umožnila hlouběji proniknout do emocionálních možností a estetické krásy, kterou může animace v podobě speciální olejomalby přinést do filmového vyprávění…

Značky:

Datum

06 Pro 2023
Expired!

Čas

20:00 - 22:00

Štítky

film

Umístění

Kinosál
Kinosál
Kategorie