PERINBABA A DVA SVĚTY - film Kino Varšava

PERINBABA A DVA SVĚTY

Pohádka / Slovensko 2023 / režie Juraj Jakubisko / 110 minut / přístupný / český dabing

Filmové rozloučení režisérské legendy Juraje Jakubiska. Pokračování jeho slavné pohádky Perinbaba je plné fantazie i humoru a přináší příběh pro všechny generace. 

Lukáš, syn původních hrdinů Alžběty a Jakuba, se vydává na strastiplnou cestu do bájné země hojnosti za dobrodružstvím a pravou láskou. Od počátku jeho putování mu tu a tam pomůže najít správnou cestu hodná Perinbaba, zatímco smrtka Zubatá se mu snaží škodit a klade mu do cesty nebezpečné nástrahy…

Jakubiskova pohádka Perinbaba měla premiéru v roce 1985 na festivalu v Benátkách a od té doby se z ní na Slovensku stala vánoční klasika a ikona, jakou jsou v Česku jen Tři oříšky pro Popelku. Díky trikům a novým technologiím se v roli Perinbaby vrátí na plátna zesnulá italská herečka Giulietta Masina, jež stejnou postavu ztvárnila už v původním filmu.

Juraj Jakubisko patřil mezi nejvýraznější Československé filmaře, díky svému vizuálnímu stylu se stal legendou. Známý je například obdiv Federica Felliniho k jeho filmům. Za svůj život získal Jakubisko a jeho filmy více než 90 ocenění po celém světě, několik uznání získal na filmovém festivalu v Benátkách. Film „Perinbaba a dva světy“ inspiroval k nové písni Slovenská Mekyho Žbirku, společný videoklip k písni a filmu má od léta 2020 na YouTube více než 3 miliony zhlédnutí.

Značky:

Datum

07 Pro 2023
Expired!

Čas

16:30 - 18:30

Štítky

film

Umístění

Kinosál
Kinosál
Kategorie