ENSEMBLE AD BEATITUDINEM: BAROKO *koncert - v kině Varšava

ENSEMBLE AD BEATITUDINEM: BAROKO *koncert

Ensemble Ad Beatitudinem je soubor mladých muzikantů soustředících se na barokní hudbu. Pro červnový večer jsme si připravili raně barokní italské skladby pro komornější obsazení a převážně takové kusy, jejichž náměty se staly milostné strasti i radosti. Téma lásky protkává umění jako takové, a tak není divu, že v operní tvorbě tomu není jinak. Uslyšíte árie z prvních oper typické svým důrazem na text a upřímný cit. 

Cit pro improvizaci předvedou naši houslisti na ciacconě Maurizia Cazzatiho. Lehký španělský nádech vnese do programu tanec neapolského rodáka Andrea Falconieriho. Program dále obohatí árie líbezné Calisto. Hlavní postava stejnojmenné opery Francesca Cavalliho se nejprve vysměje nesmyslnosti manželského sňatku, později nadčasově popíše milostný zážitek se svou družkou Dianou. Z pera proslulého Claudia Monteverdiho jsme vybrali prolog jeho nejznámější opery Orfeo, ve kterém autor nechává své dílo uvést samotnou postavou hudby. 

To všechno a mnohem víc uslyšíte v podání sopranistky Terezy Glosové, houslistů Viktora Tomka a Bohdany Hinerové, violoncellisty Kryštofa Cejpa, cembalisty Ondřeje Bernovského, theorbisty Šimona Tamakiho a kontrabasistky Alžběty Sovové. Těšíme se na vás!

Vstupné 100 Kč

Značky:

Datum

26 Čvn 2022
Expired!

Čas

19:00 - 21:00

Umístění

Kinosál
Kinosál
Kategorie