JIZERSKÉ HORY - film Kino Varšava

JIZERSKÉ HORY + BESEDA

Dokument / ČR 2022 / režie Viktor Kuna / 91 minut / přístupný / česky

Po projekci bude následovat od 18:00 diskuse s autorem filmu Viktorem Kunou, panem 
Václavem Židkem – členem Rady Libereckého kraje pověřeným řízením resortu životního prostředí, paní Šárkou Mazánkovou z Agentury ochrany přírody a krajiny a dalšími hosty.
Součástí diskuse bude také tématika memoranda k řece Smědá, které řeší nápravu hospodaření s vodou v Jizerských horách.Málokteré pohoří v České republice poznamenala činnost člověka tak, jako Jizerské hory. Přestože dnes patří k často vyhledávaným cílům turistů, skrývají i mnohá tajemství, za kterými se tvůrci vydali. Natáčeli nejmodernějšími technologiemi jak české, tak polské straně hor.
Film vypráví příběh Jizerských hor od jejich vzniku až po současnost. Tvůrci mapovali živou i neživou přírodu, místa protkaná hustou sítí turistických tras, ale především ta, kam žádné cesty nevedou. Pořídili i unikátní záběry z podzemí.
Aby ve filmu nic důležitého nechybělo, konzultoval Viktor Kuna s více než desítkou lidí z různých oborů. Ve filmu vystupují a vyprávějí příběhy, které jsou pro poznání kraje kolem řeky Jizery ty nejdůležitější.

Snížené vstupné 80 Kč

Značky: ,

Datum

10 Čvn 2022
Expired!

Čas

16:30 - 19:30

Umístění

Kinosál
Kinosál
Kategorie