Vernisáž v IGLÚ

To je prostě tak. Sejde se partička z Ostravy, Olomouce, potažmo z Moravy a říká si: „Hele, dobrý vitrínky! Bychom je mohli využít, ne?“ A tak přijde slovo na slovo a Galerie „Ahoj, Nazdar, Čau“ si vymyslí vernisáž dvou velkoformátových fotek nekonformního umělce Edgara. V sobotu  14.12. dorazil i se svojí kumpanií, aby nám poskytl vskutku neotřelý pohled na svět očima člověka, co prý porno rád… A nejen to, taky rád muziku a to i aktivně, takže po vernisáži v našich vitrínkách se sobotní akce č. 1 a její příznivci přesunuli do hospody Azyl na koncert kapely Wolf Trap.
Akce č. 2 sobotního dne byla o koncertě IGLÚ. Tematicky se dost hodila, jelikož kapelu z Prahy ač má v názvu sníh a led malinko zaskočily polní podmínky našeho kina. Tedy přesněji – ty teplotní podmínky. Hrálo se nahoře v Barrandoffu a přes počáteční nevalnou účast bylo nakonec na koncertě celkem plno. Příjemný funky-šanson ve složení bicí, basa, kytara, sax a zpěv rozfajroval varšavské iglú natolik, že z toho měla naše malá Kamča druhé Vánoce. Zpěvačka si zavdala nejen se ságem (vyzdvihuji disharmonické melodické pasáže většinou o kvartu jinde v písni „Jablka a písek“, které neúnavně drtily naše slechy – skvěle!), ale i se Stingem – a to v předělávce „Dnes je v Číně bláto“. Zpívala stejně, vypadala stejně a navíc, byla i stejně sympatická. A to je dost, ne?
Jenže to není všechno. Před koncertem, po vernisáži a hlavně i během koncertu běžel filmový set speciálně složený z kratších filmů s nejrůznější tematikou. Kdo měl chuť, šel na film, jiný na koncert, další ve foyer na baru, případně se debatovalo venku před vitrínkami. Kino pulsovalo ve všech záhybech. Jelo na plný kule. Zkrátka se zahřálo před poslední akcí tohoto roku – středečním vánočním večírkem studentů architektury.
P.S.: Je vidět, že naše snaha není marná, a to nás těší.
Petr Hubáček

Více fotek…

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář