Měsíc a půl po otevření…

Po dlouhém roce uzavření pouze s vyjímečnými akcemi, které probíhaly během stavby, máme za sebou měsíc a půl otevřené kavárny Kino Káva ve foyer kina Varšava a rovněž řadu akcí, ať již v kavárně, Barrandoffu či v sále. 
Tento týden byl v kavárně pěkně nabitý, a proto Vám zde ukážeme malé shrnutí.  

Po pondělní přednášce o bylinkách následovalo v úterý Promítání a přednáška na téma zákazu kožešinových farem, na kterou sice nepřišlo mnoho diváků, ale pro zrovnavší návštěvníky byla přednáška obohacením, neb po chvíli si většina ze svého stolečku přesedla blíže k přednášejícím. 

 Jen tak se občas stane, že přijde někdo rozehrát klavír…  Společné akce s blízkou ZUŠ se slibně rozjíždějí, akustika se při koncertu dechů ukázala jako dobrá.

Čtvrteční večer byl ve znamení vědy. V rámci divácky velmi úspěšného a trochu záhadného Science Café vystoupil František Murgaš. Kavárna se zaplnila asi devadesáti posluchači.

 Pátek byl věnován poezii. Začal vernisáží výstavy básní studentů prvního ročníku FUA Technické univezity v Liberci, jenž měli za první semestr vyjádřit své poznatky z Liberce básní. Sešlo se na 13 výstižných básní, které jsou k vidění až do půlky dubna vystavené prostou Barrandoffu. Takže cestou z WC …

Vernisáž začal dnes již Liberecko – Brněnský doktor architektury Petr Šmídek básní Tomáše Rusína – Kavárna. Následovaly básně vyřčené autory… Lehká atmosféra básní se linula po varšavských obloučkách.

Velký zážitek přinesla večerní akce Juliuse Benka, Jakuba Marvana a skupiny Snap Call. Začal Jakub v doprovodu Davida Hlůžeho s přednesem „Projekt A NOMOS“, a poté Julius Benko alias BENKROFT s čtením básní za hudebního doprovodu kytaristy Davida Kučery. Básně z prostředí Liberce byly sílou! Silnou sílou.
Kniha pokřtěna. 
Kocert skupiny Snap Call dal večeru potřebnou dynamickou tečku. Tenhle večer byl jako ušitý Varšavě. Jen více podobných. 

Zanedlouho všem rozešleme první měsíční program, dubnový! Těšte se.

PS: Ty hezčí fotografie fotil Petr Šmídek. Díky!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář