MICHAELA SPRUŽINOVÁ – HERPÉS / GALERIE AHOJ NAZDAR ČAU

Vážení přátelé,


přijměte pozvání na výstavu Herpés Michaely Spružinové v galerie Ahoj Nazdar Čau na fasádě Kina Varšava v ulici Frýdlantské. Ta vzbudila neočekávaný ohlas, a je dost možné, že bude brzy stažena, protože na ní byla podána stížnost pro její údajnou nemravnost. Přijďte se na ni podívat a posuďte sami.


Výstava Michaely Spružinové ve vitrínkách na fasádě Kina Varšava je parodií na značku Hermés a jejich způsob prezentace výrobků ve výlohách. Jde o nákladné instalace slavných umělců, v nichž je zakomponován produkt firmy v hávu nejsoučasnější tematiky. Příběh, kterým se Michaela Spružinová zabývá, poukazuje hravou formou na sexuální turismus, na situace z exotických nevěstinců, či na problematiku sexuální identity formovanou spotřební kulturou. Jako produkty zahrnuté do instalace představuje Míša své objekty ze skla, banánové holínky, spodní prádlo a boty, které se dají vnímat jako atributy pop kultury.
Herpés je tedy jakousi metaforou infekce ve společnosti, která se stala příliš povrchní, bezduchou a lhostejnou, že nedokáže řešit dalekosáhlost svého konání.

Na reflexi současné společnosti se autorka zaostřuje již dlouhou dobu. Bere si na mušku paradoxy módních trendů, ideál krásy a bezchybnosti a jejich vliv na poblázněnou společnost.
Více se dozvíte na: Michaela Spružinová – Herpés / vitrínky