Svobodné děti - film Kino Varšava

SVOBODNÉ DĚTI & BESEDA S REŽISÉREM A ÚČINKUJÍCÍMI

Dokument / ČR 2022 / režie Jan Minařík /119 minut / přístupný / česky

Jak vypadá život dětí, které dostanou větší svobodu ve svém životě a vzdělávání? Co se děje ve školách, kde hodiny nejsou povinné? A co když děti nechodí do školy a rodiče je doma do učení nenutí? Je možné rozšířit respektující výchovu i do oblasti vzdělávání? Může vůbec vzdělávání založené na dobrovolnosti fungovat? A jaké jsou s ním v Česku zkušenosti?  

Na tyto a mnoho další otázek odpovídá dokument Svobodné děti, který vypráví příběhy českých rodin a škol na cestě za větší svobodou v životě i vzdělávání dětí. Film Svobodné děti Zdeňky Šíp Staňkové a režiséra Jana Minaříka představuje průřez tematikou svobodného vzdělávání, který v Česku dosud chyběl. Tento přístup si získává čím dál tím větší počet stoupenců jak v České republice, tak i ve světě.

Po promítání se můžete těšit na besedu, které se zúčastní režisér Jan Minařík a také účinkující rodiče, děti a zástupci svobodných škol, kteří budou oznámeni později v události na Facebooku https://www.facebook.com/events/584003936718902. Zeptat se budete moci na témata v souvislosti s filmem, svobodným vzděláváním, respektujícím rodičovství a osobními zkušenostmi besedujících s těmito tématy.

Ukázku k filmu je možné zhlédnout na https://vimeo.com/700722713. Výtěžek z promítání poputuje na podporu šíření filmu.

Vstupné 250 Kč / 100 Kč děti 6-15 let

Značky: ,

Datum

20 Srp 2022
Expired!

Čas

17:00 - 21:00

Umístění

Kinosál
Kinosál
Kategorie