MOJE NOVÁ TVÁŘ *filmový klub & diskuze s tvůrci Jarmilou Štukovou, Majou Hamplovou a Tomášem Kotasem - v kině Varšava

MOJE NOVÁ TVÁŘ *filmový klub & diskuze s tvůrci Jarmilou Štukovou, Majou Hamplovou a Tomášem Kotasem

Po projekci proběhne diskuze s tvůrci filmu – režisérkou a scénáristkou Jarmilou Štukovou, scénáristkou a producentkou Majou Hamplovou a kameramanem Tomášem Kotasem.

Dokument / ČR 2023 / režie Jarmila Štuková / 77 minut /  přístupný / česky

Celovečerní dokument oceňované novinářky Jarmily Štukové a producentky Maji Hamplové přináší ojedinělou osobní výpověď Martiny, která se po brutálním útoku kyselinou snaží najít sílu znovu žít. Intimní film z produkce Barletta Productions představuje Martinu jako neobyčejnou ženu, jejíž vnitřní síla a odhodlání ji pomohly překonat to, co je pro mnoho dalších nepředstavitelné.

V České republice se ročně popálí na sto tisíc lidí. Martina je ale teprve druhou ženou, která prožila brutální kyselinový útok jako akt pomsty bývalého přítele. Osmnáctého listopadu 2013 nastupovala v osm hodin ráno do služební škodovky směr kancelář personální agentury, kde tehdy pracovala. Někdo přistoupil ke dveřím, které nestihla zavřít. Chrstl na ni kyselinu. Pak už si Martina pamatuje jen bolest. Obličej v ohni. Vyděšené lidi, kteří se snažili pomoci a polévali ji vodou. Rozmazané obrazy kolem ní. A pak už jen tmu… Ze vteřiny na vteřinu se jí zhroutil svět a Martina se musela naučit žít znovu a jinak. Po drobných krůčcích se postupem času Martině daří žít se svou slepotou a buduje si plnohodnotný život s novou prací, domovem a plány do budoucna. Martině byla udělena Cena Olgy Havlové.

Značky:

Datum

14 Lis 2023
Expired!

Čas

17:30 - 19:45

Štítky

film

Umístění

Kinosál
Kinosál
Kategorie