MICHAEL KOCÁB - ROCKER VERSUS POLITIK - film Kino Varšava

MICHAEL KOCÁB – ROCKER VERSUS POLITIK

Dokument / ČR, SR 2022 / režie Olga Sommerová / 102 minut / přístupný / česky 

Životní příběh rockera, skladatele, politika a občanského aktivisty.

Celovečerní dokumentární snímek režisérky Olgy Sommerové přináší portrét výrazné osobnosti, hudebníka a politika, který nadále zůstává nepřehlédnutelným občanským aktivistou.
Životní etapy Michaela Kocába postupují od klíčových momentů dětství, mládí, dospělosti až ke zralému věku, jehož perspektivou na sebe a svůj dosavadní život nahlíží. Hlavního hrdinu režisérka Sommerová nachází v jakémsi stavu životní harmonie, a to ve vztahu k minulosti, přítomnosti a proklamativně i k budoucnosti, což pozitivně potvrzují členové jeho rodiny v intimním rodinném prostředí. Závažnější vrstvu dokumentu představuje rozkrývání zdánlivě nesmiřitelných osobních poloh rockového hudebníka a umělce, který stále intenzivně tvoří a žije, a politika, který nekompromisně prosazuje svobodu, lidská práva a demokracii, ale který se tak paradoxně stává součástí establishmentu, proti kterému se musí vymezovat každý „poctivý rocker“… 

Režisérka Olga Sommerová tato témata vyvolává a ponechává na divácích, aby si utvořili svůj názor. Výsledkem je portrét umělce a politika, který místo očekávatelné „nekompromisní zuřivosti“ starého rockera nabízí životní optimismus doprovázený sympatickou pokorou k úspěchům a sebeironické reflexi vlastního chybování a omylů. Rockerství se nepochybně projevuje v tom, že se nejedná o bilanční hodnocení vlastního života, ale upřímnou a poctivou snahu popsat princip vzdoru proti totalitě a lásky a víry ke svobodě, umělecké a politické.

Vstupné 130 Kč

Značky:

Datum

15 Lis 2022
Expired!

Čas

17:30 - 19:30

Umístění

Kinosál
Kinosál
Kategorie