LÁSKA PODLE PLÁNU - film Kino Varšava

LÁSKA PODLE PLÁNU

Romantická komedie / GB 2022 / režie Shekhar Kapur / 108 minut / nevhodné do 12 let / české titulky

Láska jako romantický výbuch citů nebo pragmatická otázka rozumu? Lily James, Emma Thompson a Shazad Latif ukáží v romantické komedii oba přístupy. Zatímco Zoe se při hledání lásky ocitá v pasti seznamovacích aplikací, její kamarád z dětství se vydá cestou předem domluvené svatby.
Mladá filmařka Zoe zažívá jedno nepovedené rande přes seznamku za druhým, což její excentrická máma nikdy neopomene okomentovat. Se zájmem proto sleduje, když se její kamarád z dětství s pákistánskými kořeny rozhodne jít při hledání lásky tradiční cestou předem dohodnutého manželství. Zoe zapíná kameru a vydává se dokumentovat Kazimovo hledání lásky cestou rozumu. Od setkání s dohazovačem, přes online schůzky a rodinné návštěvy po internetu, až po cestu do pákistánského Láhauru na velkolepou exotickou svatbu s domluvenou nevěstou. Tam si začne uvědomovat, že by se z odlišného přístupu hledání lásky mohla něco naučit…

„Láska podle plánu“ je nová komedie od producentů populárních filmů s Bridget Jones nebo klasiky Láska nebeská. Film natočil Shekhar Kapur, režisér velkolepých opusů britských Královna Alžběta a Královna Alžběta: Zlatý věk. „Odhaduje se, že asi 55 % sňatků na světě je domluvených. Na Západě vnímáme takové svatby jako vynucené a nesvobodné. Domluvené manželství je však většinou založené na volbě a souhlasu a v lásku často přeroste. Podle filozofie „Nechte probublat a pak vařte““ říká scenáristka Jemima Khan, kterou kdysi láska zavedla z Londýna do Pákistánu. „Mé manželství bylo jediným sňatkem z lásky v historii manželovy rodiny. A jako jediné skončilo rozvodem,“ dodává.

Vstupné 130 Kč

Značky:

Datum

02 Bře 2023
Expired!

Čas

20:00 - 22:00

Umístění

Kinosál
Kinosál
Kategorie