KRÁTKÉ FILMY: BLOK I. - *NISA FILM FESTIVAL v kině VARŠAVA

KRÁTKÉ FILMY: BLOK I. *NISA FILM FESTIVAL

Pásmo filmů / 80 min / různá znění s anglickými titulky!!!

Seznámit se s Esther (To Meet Esther)
Marianna, která se narodila v Německu, ve škole hrdě představuje svůj židovský rodokmen. Na rozdíl od rodičů se k židovství přiznává. Film popisuje rozpor v rodině a dvojitý život, který musí vést.
Německy s anglickými titulky

Amazonky (Amazonki)
Film o silných ženách, které spojuje boj s nemocí: rakovinou krve. Navzdory traumatickým zážitkům milují svůj život a snaží se jej žít jak normálně to jen jde.
Polsky s anglickými titulky

Milý tati /Český lev za nejlepší krátký film, Cena filmové kritiky, Cena ČT pro nejlepší studentský film, Cena Anifilmu pro nejlepší studentský film/
Režie: Diana Cam Van Nguen
Když musel jít její otec na rok do vězení, byla Diana ještě dítě. Psal jí odtamtud láskyplné dopisy. O 15 let později na ně Diana odpovídá, snaží se všemu porozumět a znovu navázat ztracený vztah k otci.

Pod vodou (Under water)
Elea měla vždycky jeden cíl: být úspěšnou závodní plavkyní. V poslední době však naráží na svoje sportovní hranice, její výkonnost polevuje. Jak daleko chce dojít, aby si svůj sen splnila?
Beze slov

K objevům
Dokumentace o Adéle a Natanovi, kteří jsou naprostým opakem klišé o vědcích. Pracují v jednom institutu na objevu chemických sloučenin pro diagnostiku a možnou léčbu rakoviny.
Česky s anglickými titulky

Král (König)
Na jedné psychologické klinice líčí mladý muž svou cestu k závislosti na herních automatech. Krátký animovaný dokument „Král“ nabízí intimní pohled na často přehlíženou nemoc a její důsledky.
Německy s anglickými titulky

Ještě nespíš?
Šestačtyřicetiletý Šimon trpí řadu let nespavostí. Je zklamaný ze svého rutinního života, ve kterém se nic neděje. Vše se změní, když na laptopu svého syna narazí na 16letou youtuberku.
Česky s anglickými titulky

Čistý (Pure)
PURE je jako cesta do neznáma. Jako sen, který přichází z nitra a chce být vyprávěn. Pomalu jsou tak odkrývána tajemství, aniž by na ně byla promarněna jediná určitá myšlenka. Báseň o vnitřní citlivosti.
Bez dialogů

Vstupné 80 Kč 

Datum

19 Kvě 2022
Expired!

Čas

20:00 - 21:30

Umístění

Kinosál
Kinosál
Kategorie