CASABLANCA - film Kino Varšava

CASABLANCA / 100 LET

Romantické válečné drama / USA 1942 / režie Michael Curtiz / 102 minut / přístupný / titulky

Casablanca sklidila už ve své době řadu ocenění a dodnes je mnoha kritiky považována za vůbec nejlepší film všech dob. Kultovní snímek nabízí milostnou romanci i napínavý politický příběh s kriminálními prvky a výjimečné herecké obsazení v čele s Humphrey Bogartem a Ingrid Bergmanovou.

Spolu s Občanem Kanem (1941) je Casablanca (1942) patrně nejslavnějším dílem hollywoodské kinematografie a vítězem mnoha různých žebříčků o nejlepší film všech dob. A zcela po právu. Je formálně dokonalým dílem hollywoodského studiového systému, nabízí romantický příběh dvou slavných hvězd stříbrného plátna a pod vší tou dokonalou slupkou disponuje silným morálním apelem, který nezestárl ani po 80 letech. Casablanca je zásadní světové dílo, které tvořilo dějiny a dělá film „opravdovým filmem“.

Snímek, který je považován za jedno z nejlepších děl světové kinematografie, vznikl původně z nepříliš známé divadelní hry. Hvězdně obsazené milostné drama odehrávající se ve válečných kulisách natočil americký režisér maďarského původu Michael Curtiz. Třemi Oscary ověnčený film s Humphreym Bogartem a Ingrid Bergmanovou měl premiéru 26. listopadu 1942 v New Yorku.

VSTUPNÉ JE DOBRO/VOLNÉ – vyzvedněte si volné vstupenky do naplnění kapacity sálu a na místě nám pak, dle svého uvážení, můžete přispět do kasičky…

Značky:

Datum

07 Říj 2023

Čas

16:00 - 17:45

Štítky

film

Umístění

Kinosál
Kinosál
Kategorie