Betlémské světlo - film Kino Varšava

BETLÉMSKÉ SVĚTLO

Komedie / ČR 2022 / režie Jan Svěrák / 99 minut / nevhodné do 12 let / česky

Komedie v režii Jana Svěráka servíruje univerzální otázky lidského života s nadsázkou a humorem. Stárnoucímu spisovateli Karlu Šejnohovi (Zdeněk Svěrák) už psaní nejde jako dřív. Nedokončené povídky se mu hromadí v hlavě a jejich postavy vylézají na denní světlo a dožadují se, aby autor pokračoval v ději. Všichni něco chtějí. Fotograf Matěj chce získat nedobytnou magistru z lékárny, pan Bohumil prosí, aby udělal zázrak, automechanik Bakalář by chtěl být léčitelem. Do toho vstupuje z reálného světa Šejnohova manželka, která si myslí, že už by měl psaní nechat a konečně se věnovat jí.

Scénář filmu Jana Svěráka vznikl na motivy oblíbených povídek Zdeňka Svěráka. O specifickou vizualitu filmu se postará držitel osmi Českých lvů a dalších pěti nominací – fenomenální kameraman Vladimír Smutný, který spolupracoval se Svěráky už na Koljovi před 25 lety a stejně tak oceňovaný architekt Jan Vlasák a kostýmní návrhářka Simona Rybáková. Střihu celého filmu se poprvé ujme pokračovatel rodinné tradice, syn režiséra a vnuk hlavního představitele, střihač František Svěrák.
V hlavních rolích Zdeněk Svěrák, Daniela Kolářová, Vojtěch Kotek, Tereza Ramba, Patricia Schumann, Jitka Čvančarová, Vladimír Javorský, Ondřej Vetchý a další.

Vstupné 140 Kč

Značky:

Datum

10 Bře 2022
Expired!

Čas

20:00 - 21:45

Umístění

Kinosál
Kinosál
Kategorie