20 000 DRUHŮ VČEL*vstup zdarma / The LUX Audience Award - film Kino Varšava

20 000 DRUHŮ VČEL*vstup zdarma / The LUX Audience Award

Projekce v rámci přehlídky filmů The LUX Audience Award
Vstup je zdarma – pouze je třeba si pořídit vstupenku za 0 Kč prostřednictvím prodejního systému nebo na pokladně kina.

Více o přehlídce a soutěži o ceny včetně výletu na Vyhlašování cen LUX do Bruselu se dozvíte zde: The LUX Audience Award

Drama / Španělsko 2023 / režie Estibaliz Urresola /  125 min. / titulky

Do malé vesnice v Baskicku přijíždí na letní prázdniny sochařka Ane se svými třemi dětmi. Přijíždí do domu své matky, do kruhu široce rozvětvené rodiny, doprostřed poněkud staromilské vesnice. Vztah Ane a její matky je navíc poněkud napjatý – matka neschvaluje dceřino rozvrácené manželství, kariéru umělkyně i způsob, jakým vychovává své děti.

Jedním z nich je osmiletá Coco, která se narodila jako chlapec, ale cítí se být dívkou a díky liberálnímu přístupu své matky tak může i žít. Poněkud konzervativní prostředí vesnice a rodiny však není schopno tento fakt přijmout a Coco je tlačena do situace, která je jí nepochopitelná a nepříjemná.

Jediným místem, kde se cítí dobře, je včelí farma její tety v horách. Mezi poklidným bzukotem včel začíná Coco pomalu vysvětlovat rodině a přátelům svůj nesoulad s tělem a nakonec je schopna vyjádřit přání, aby s ní bylo zacházeno jako s dívkou.

Celovečerní citlivý debut baskické režisérky Estibalise Urresoly Solagurena na příběhu Coco zachycuje složitost rodinných vztahů, které mnohdy brání přijmout nejen druhého takového, jaký je, ale především sebe sama.

Značky:

Datum

21 Úno 2024
Expired!

Čas

18:00 - 20:00

Štítky

film

Umístění

Kinosál
Kinosál
Kategorie