Kino Varšava žije – programový bulletin No.1.

Liberecké Kino Varšava žije! Alespoň to naznačuje výběr z blížících se akcí, které jen stěží zaštítí spolky bez pevného zázemí, vyvolávaného sdíleným nadšením a urputností v hledání vlastních cest. Žánrová různorodost plánovaných besed, videoprojekcí, koncertů a představení slibuje zajímavé zítřky:
Jako návštěvníci severských krajin se můžeme těšit na Fjordwalkera, vizuální trip – hopovou elektronickou performance z Yekaterinburgu. Atmosférická show je přesně tím druhem umění, které zapadá do syrového Kinosálu. 
Undergroudnové šílenství rozjedou také hypnoticky industriální WWW s Pavlem Fajtem. Naléhavé vystoupení pro podporu aktuálního alba Atomová včela je tvořeno expresivním básnickým projevem, autorskou video projekcí a až šamanskými groovy rytmy na bicí.
Ve stejných prostorách nás čeká i Expediční kamera – festival outdoorových filmů zaměřených na člověka v přírodě, ale také na působení přírody vůči často nadřazenému chování lidí. Unikátní projekt přinese nejlepší cestovatelské filmy sezóny z celého světa i novinky z domácí produkce. 
Projekce dokumentárních filmů překvapí návštěvníky spoluprací s organizací JEDEN SVĚT, jejíž vize bude kromě dvou filmů s besedami doprovázena výstavou v Barrandoffu na téma „Domov“.
Výročí 80. narozenin Zdeňka Svěráka oslaví i Kino Varšava, a to ve velkém stylu – legendární snímek Obecná školapromítne ve Full HD zrekonstruované verzi a připojí se tak k desítkám gratulantů z celé České republiky. A možná přijde i …?
Koncertem hostů v podobě tří brněnských progresivních kapel Kochlea-Sonzich-Alphones odstartujeme dlouhodobý projekt podpory kvalitní novodobé alternativní hudební scény.
Dáváte-li raději přednost vlastní imaginaci, připravuje se pro vás velmi populární LiStOVáNí Lukáše Hejlíka a dalších. Týkat se bude knihy Kafe a Cigárko od Marie Doležalové, známé zejména ze seriálu Comeback, ale také z poslední série StarDance.
Spíše v kulturně-teoretické rovině se ponese večer zaměřený na budoucnost Kina Varšava. Záznam ze semináře věnovaného zmíněnému tématu bude následován debatou jistě se věnující mj. spolupráci mezi německými Kulturfabrik MEDA, Kronenkino Zittau a právě Kinem Varšava.
Další programové tituly jako KineDok, divadla, přednášky a projekce s debatami jsou již samozřejmostí. Aktuální informace k připravovaným akcím najdete na našich FB stránkách .

Váš, spolek „Zachraňme kino Varšava“