Vyvážení,

v sobotu 4.10.2014 proběhne 9. ročník FAFLu. Festival Amatérského Filmu Liberecka je již tradiční součástí babího léta a tak bychom Vás chtěli všechny pozvat na kupu filmů z regionu, i ze zahraničí. Jak jistě víte, momentálně prochází kino rekonstrukcí a po dlouhém zvažování jsme se rozhodli, že festival zahájíme sice v sále a přilehlých prostorách, ale samotná projekce filmů bude naproti v teple a suchu v hospodě Tatáž-Pakáž, kde se po celou dobu festivalu nebude kouřit. Po zahájení Vás čeká malá exkurse do útrob rekonstruovaného kina a pak se přesuneme na soutěžní projekce. Během nich bude k dispozici lahodná Plzeň za 25,- Kč, klobásky a další labůžo z venkovního grilu pod stanem vedle Pakáže a zázemí celé hospody pro festivalové hosty. Takže dostatek pohodlí pro všechny včetně ratolestí. Po skončení projekcí proběhne vyhlášení výsledků a předání cen. Večer pak zahrají Rolls Toys (Vrchlabí) a Superhero Killers (Liberec).
Posunuli jsme se i v mezinárodní spolupráci. Právě probíhá propojovací fáze s kinem Cineclube v Santiagu de Compostela a dalšími kiny v polské Varšavě. Příští, jubilejní desátý ročník by již měl obsahovat tři sekce (CZ/ESP/PL) – vše v amatérském (možná poloamatérském) duchu, diskuze se zahraničními hosty, režiséry atd. Navazujeme tímto spolupráci spolku AFIFEL se spolkem ZkV, které propojuje vzdáleně grant Grundtvig, jenž se ZkV čerpáme. Několik minulých ročníků FAFLu jsme také předesílali, že by se festival tímto směrem chtěl ubírat – tak je to konečně tady….
Pokud máte nějaký svůj amatérský film a chtěli byste ho na festivalu promítnout, není nic jednoduššího nežli se ozvat do čtvrtka 2.10. a odkaz poslat mailem – popřípadě předat osobně. Extra podmínky nejsou a film určitě rádi zařadíme. Tak se ozvěte a hlavně – D O R A Ž T E !
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář