DEN S HEJTMANEM V LIBERCI

V minulém týdnu navštívil naše kino hejtman Libereckého kraje Martin Půta. V doprovodu primátorky Liberce M. Rosenbergové a včetně početné delegace se tak stalo při akci DEN S HEJTMANEM V LIBERCI. To, že vedení kraje i města kinu Varšava fandí, bylo jasné hned od počátku, když oba přišli v tričkách s motivy kina Varšava.

V kině se právě dokončuje první etapa opravy, která se týká foyer kina a je v hodnotě 1,1 mil Kč bez DPH. Je financovaná z prostředků města Liberec, které se našly především díky prodeji vrchní části budovy – pizzerie Maškovka.
Jde o starý dům – kde se kopne tam se objeví problém – a tak nám vznikly vícepráce v hodnotě zhruba 150 – 200 tis. Kč, na které potřebujeme najít peníze. V nich je ale také zásadní věc – odpojení kanalizace z pizzerie a odpojení septiku od kina Varšava, takže kanalizační havárie, jenž se opakovaly v periodě 3 měsíců, jsou zažehnány. Netřeba zde dále rozvádět, co všechno tyto havárie způsobily a kam až co vždy doteklo.

Věříme, že návštěva pana hejtmana měla pozitivní vliv na zlepšení situace s opravou unikátní historické budovy – kina Varšava.

Začátkem prosince chceme otevřít ve foyer kavárnu, o patro výš v prostoru bývalého Barrandoffu pak malý sál, abychom mohli promítat a dělat akce, než se najdou peníze na opravu velkého sálu. Kromě nábytku do kavárny nám chybí ještě řada prvků, na které v rozpočtu rekonstrukce nezbylo: veškerá svítidla, hydrantové skříně, několik radiátorů, a spousta dalšího. Teď se nám budou peníze po čertech hodit.

Pomozte nám se záchranou kina Varšava, máme již veřejnou sbírku č. ú: 2400632436/2010

Foto Jan Vrabec, z článku na webu města Liberec


0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář