Co se děje, když se nic neděje.

Představte si, že jste barák. Starý barák. Omšelá sláva let minulých sedí na vašich zdech jako mech a hraje s houbami poker o čas. Máte pocit, že vám nikdo nerozumí, že jste nepotřebný, a že se zkušenosti a zážitky ve vás nabyté ztratí v propadlišti dějin stejně jako vy sami. Nabízí se analogie se stářím člověčím…ano…je to tak. Sebevíc se snažíte nabídnout tu lepší stránku svého vzezření i umu, ale ta sviňa houba má furt full house. Když už jste svůj boj s nemilosrdným osudem téměř vzdali, svitne vám naděje na záchranu v podobě argonautů, kteří připluli z neznámých vod vašeho silnějšího protihráče zlikvidovat. A TO SE PRÁVĚ DĚJE!

Odstranili jsme první metry koženky na zdech, vytrhali první metry podlahy abychom zjistili, že je opět všechno trochu jinak, než jsme předpokládali. C’est la vie… Po dlouhých debatách převládl názor, že se pokusíme ozdravit sál v plném rozsahu a tím původní záměr rekonstrukce do půlky února rozšířit na konec února případně půlku března. Paralelně by měly začít práce na topné soustavě, el. rozvodech a kanalizaci. Je to sakra práce, tudíž nevíme, jak to všechno dopadne. Jisté je však jedno – První velkou akcí (pravděpodobně ještě za těžkých, zimních a hlavně pracovních podmínek) by měl být festival Jeden Svět. Další jsou v jednání a je toho fůra. Ne-e, dvě fůry.

Dlužno dodat, že momentální hrubé úpravy se dějí za přispění Statutárního města Liberce, se kterým jsme domluvili určitou formu spolupráce. Jsme pochopitelně rádi, a věříme, že Vy taky (tedy Vy jako Vy, ne vy jako barák).
Další informace zanedlouho….

Vaše Varšava – Kino
Petr Hubáček

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář