Jako každé jaro, NISA FILM FESTIVAL v Kině Varšava

Je již tradicí, že s prvními jarními dny přichází filmový festival, který svým územním rozsahem zabírá naše blízké trojmezí.

Filmy budou opět letos výborné, tak neváhejte, a ulevte večer práci, starostem a strastem.

STŘEDA 10. 5. 20:00
SCHULTERSIEG/KochA./D/2016/82‘/ENtit./ Dokument sleduje čtyři dvanáctileté dívky ze sportovního internátu, které zápasí při soutěžích i ve svém vlastním životě.

ČTVRTEK11. 5. 18:00
VERFEHLUNG/Schneider G./D/2015/95‘/EN tit./ Život a víra katolického kněze Jakoba Voelze, který slouží ve vazební věznici, se otřesou v základech poté, co je jeho nejlepší přítel a kolega Dominik Bertram vzat do vazby kvůli obvinění ze sexuálního obtěžování. Jakob by rád věřil, že je Dominik nevinný. Přesto začne mít podezření, které se stane rozhodující zkouškou jeho víry i duchovního sebepojetí – existuje pravda, kterou přijímáme s radostí, a pravda, jíž se bojíme a máme tendenci o ní mlčet.

ČTVRTEK11. 5. 
20:00
EINMAL BITTE ALLES

/HufnagelH./D/2017/85‘/ENtit./ Život Isi byl divoký a nezávazný dokud nedokončila univerzitu. Pak
jsou najednou všichni moc rozumní a Ise je jasné, že se musí něco změnit!

PÁTEK 12. 5. 18:00
O ČO IDE IDĚ

/KudrnaT./CZ,SLO/2016/67‘/ Dokumentární film o Idě Kelarové a její touze změnit svět. Romské děti ze souboru Čhavorenge mají deset dní na to, aby se pod vedením Idy Kelarové připravily během letního tábora u Bardějova na koncerty s Českou filharmonií. Koncerty jim mohou otevřít cestu z osad nebo ghett, ze kterých pocházejí.

PÁTEK 12. 5. 19:00
KONCERT TOMMY G BAND v kavárně
Doprovodný program NFF. Koncert v kavárně – blues-rocková kapela (2x kytara, basa, bicí). Hodinu před projekcí, dohrávka po projekci.
Vstupné 100 Kč. Součástí vstupného je i následující film.

PÁTEK 12. 5. 20:00
TONI ERDMAN

/Ade M. / D / 2016 / 162‘ / CZ tit./ Život zestárlého učitele Winfrieda Conradiho uplývá v naprosté rutině, kterou mohutný muž jen občas naruší svou pubertální vášní – drobným žertovným převlekem. Poté, co mu zemře jediný věrný druh, slepý pes, se Winfried rozhodne investovat veškerou pozornost do své odcizené dcery Ines, která dělá kariéru v nadnárodní firmě a nemá na nic a na nikoho čas. Po naprostém fiasku první návštěvy v Bukurešti mění Winfried strategii – čeho nemůže dosáhnout jako neúspěšný otec, toho může docílit jeho neforemné alter-ego.

SOBOTA 13. 5. 18:00
SHEEPERS CREEPERS, ZERO, MALE STLUCZKI 
18:00 – Sheepers Creepers (výherce fest. Zittau 48″)
Příběh vraždy – obchází tu vrah, vrah v rouše beránčím. Snímek se v roce 2016 stal vítězem soutěže „Zittau 48“.

18:30 – Zero / Zero
/NemesG./HU,CZ,D/2016/83‘ / D tit. / Sci-fi komedie o včelaři bo- jujícím proti nadnárodním koncer- nům, které ho nakonec paradoxně zachrání před smrtí hladem.

20:00 – Male stluczki
Pásmo krátkých polských filmů.

Všechny projekce v teplíčku v horním sále Barrandoff.
Vstupné 80 Kč na film, na celý festival v Kině Varšava 250 Kč.