FREEDOM TO MARRY – Film a diskuse o manželství pro všechny.

V Liberci se bude diskutovat o manželství pro všechny!

Ve středu 19. dubna se v libereckém kině Varšava otevře téma manželství gayů a leseb.
Ve 20 hodin začne projekce dokumentárního filmu Freedom to Marry o uzákonění manželství pro všechny na federální úrovni, a bezprostředně po filmu proběhne debata o férovém manželství u nás. 


Účast v debatě přislíbil mimo jiné i Andrej Babiš, ministr financí ČR a lídr hnutí ANO. FILM 

Freedom to Marry USA, 2016, 86 min, režie: Edward Rosenstein Americký časosběrný dokument o průlomovém rozhodnutí nejvyššího soudu, kterým se v roce 2015 otevřelo manželství všem občanům bez rozdílu orientace. Freedom to Marry je název kampaně, která se před lety někomu mohla jevit jako nerealizovatelná, ale časem se stala jedním z nejdůležitějších bojů za práva gay a lesbické komunity v celosvětovém měřítku. Do roku 2015 uzákonilo manželství pro páry 38 států USA, jiné ale sňatky dvou žen nebo dvou mužů zakazovaly. V napínavém filmu sledujeme poslední měsíce kampaně, které se podařilo rozšířit manželství na federální úrovni.
Film je uváděn v původním znění s titulky. 


DEBATA
Účast v debatě přislíbili: Andrej Babiš, ministr financí ČR a lídr hnutí ANO Jan Farský, poslanec za TOP09 a zastupitel Libereckého kraje Petra Winnette, ředitelka institutu rodinné péče Natama
Moderuje novinářka Silvie Lauder.

Vstupné na celý program: 80 CZK (výtěžek jde na záchranu kina Varšava)

Přijďte se vyjádřit !
spolek ZKV