EXPEDIČNÍ KAMERA – JIŽ TRADICE V KINĚ VARŠAVA

Kouzlo ryzího života a bezprostřední kontakt s přírodou, to je Expediční kamera 2017

Ačkoli je začátek roku a v našich končinách nyní vládne krásná ladovská zima, mnozí z vás přemýšlí nad tím, kam a za jakým dobrodružstvím vyrazí. A přesně v tomto vám pomůže další ročník filmového festivalu Expediční kamera. Svým rozsahem největší outdoorový festival v Česku a na Slovensku, více jak 25 tisíc návštěvníků ve více než 200 městech od února do dubna. Slavnostní premiéra se koná již tradičně v pražském kině Aero a to 23. února.
Letos vám opět připomeneme, že lidská kreativita nezná mezí, ať už v prováděných aktivitách, či v místech, kde jsou lidé schopni žít. Uvědomíte si, jak je naše planeta obrovská, kolik neuvěřitelných míst skýtá a kolik na ní žije zajímavých lidí, prožívajících různé osudy.
Budeme-li konkrétnější, poznáte Švýcara, žijícího podle hesla Pura vida. A co to znamená? To poznáte při jeho pokusu splout řeku Amazonku za pomocí svého kola (a lodě samozřejmě). Setkáte se s 91 letou Britkou, která svůj život zasvětila horskému průvodcování. Snímek Projekt Moffat vám celý její životní příběh představí. Dva kamarádi z Ameriky se rozhodnou pro Návrat do Zanskaru, což je oblast, kde před 30 lety poznali místní srdečné obyvatele, ale i silnou vazbu na buddhismus. Poznamená toto dosud odlehlé místo výstavba silnice a spojení s civilizací?
Ani letos nebude chybět české zastoupení. Parta šesti kamarádů měla bláznivý plán, doplout z oceánského rozvodí na polární kruh a to jak na nafukovacích lodích, tak na ručně postavené plachetnici. Celá cesta vedoucí Divočinou Aljašky po řece Alatna, se stala pro všechny členy expedice nezapomenutelnou součástí jejich životů.
Kromě hlavních snímků lze na většině projekcí vidět i bonusové filmy, které ukazují pestrost možných aktivit. Běžci mohou při závodu Ultra Trail Gobi Racepřehodnotit své dosavadní cíle. Trekaři při Cestě do Kazbegi v Gruzínském Kavkazu poznají, jaké by to bylo, vyměnit pohorky za své horské kolo. Horolezci zatouží po Velké skalní pařbě v americkém Arkansasu, kde se schází ti nejlepší horolezci světa na již tradičním vytrvalostním lezeckém závodu. Potápěči se Na jeden nádech podívají nejen pod mořskou hladinu, ale i pod hladinu své vlastní duše.
Festival bude svou jedinečnou expediční atmosféru šířit až do začátku dubna ve více než 200 kinech, klubech a místech, kde chápou, že cestování je smyslem našeho života. Na řadě míst bude promítání doplněno doprovodným programem. Seznam všech míst napříč Českem a Slovenskem nejdete na webu www.ExpedicniKamera.cz.

Všem divákům přejeme příjemnou podívanou.PROGRAM VEČERA: 
program: 
18:00 BONUSOVÉ FILMY
Cesta do Kazbegi Bláznivá výprava čtyř cyklistů napříč gruzínským pohořím.
Big Wall Party Horolezec Alex Honnold čelí výzvám kolegů i kolmých stěn.
Na jeden nádech Cesta s fotografem pod hladinu oceánu.
Ultra Gobi Race 400km nonstop běh napříč nehostinnou pouští.
přestávka
19:30 HLAVNÍ FILMY
Divočinou aljašky Režie: Jiří Hočička, délka: 25 min, země: Česká republika
Návrat do Zanskaru Režie: Daniel Bull, Bryan Liptzin, délka: 23 min, země: Velká Británie
Pura vida Režie: Thomas Miklautsc, délka: 44 min, země: Švýcarsko
Projekt Moffat Režie: Claire Carter, Jen Randall, délka: 20 min, země: Velká Británie
místo: sál (nebo barrandoff když bude málo lidí)
vstupné 80,-