LOUSKÁČEK – záznam z Královského baletu

Vážení a milí,

Pro dnešní čtvrtou adventní neděli jsme si pro Vás připravili ve spolupráci se společností Pannonia Entertainment záznam z divadelní baletní pohádkové inscenace Louskáček na náměty příběhu od E. T. A. Hoffmanna a s hudbou P. I. Čajkovského.

Královský balet oslavuje 90. narozeniny choreografa Petera Wrighta jeho milovanou produkcí tohoto krásného baletu, na kterou herci tančí za doprovodu nádherné hudby Petra I. Čajkovského. Drosselmeyer vezme mladou Kláru na fantastické štědrovečerní dobrodružství, ve kterém je čas pozastaven, rodinný obývací pokoj se stává velkým bojištěm a kouzelná cesta je zavede přes Zemi sněhu do Království sladkostí. Čajkovského jiskřivý hudební doprovod, zahrnující „Pas de deux Kláry a Louskáčka-prince“ nebo „Válčík sněhových vloček“, je dozdoben nádhernou sváteční dekorací a podtržen strhujícími tanečními výkony členů souboru Royal Ballet. To vše tvoří z Louskáčka dokonalý vánoční zážitek.

choreografie: Peter Wright dirigent: Boris Gruzin Klára: Francesca Hayward Princ: Federico Bonelli Hans Peter/Louskáček: Alexander Campbell Drosselmeyer: Gary Avis Víla: Lauren Cuthbertson Orchestra of the Royal Opera House
Již tuto neděli od 17:00 hodin v 1. patře sálu Barrandoff, kde se TOPÍ !!! Vstupné dospělí 150,- Kč, děti 100,- Kč
Budeme se na Vás těšit!

Váš spolek ZkV